Для вихованців груп "Сонечко" та "Слоненятко"

Шановні батьки!

Якби ваші діти відвідували б садочок, то в четвер 21 травня, тема дня над якою ми працювали з дітьми звучала б так: «Як ми дихаємо?».

Познайомте свою дитину з органами дихання, поясніть, як повітря подорожує організмом: повітря потрапляє в ніс де безліч найтонших кровоносних судин зігрівають його, щоб воно могло продовжити свою подорож.

У носі затримуються великі часточки і пил, які могли б пошкодити ніжну тканину легень, тут же відбувається нагрівання повітря, яке ми вдихаємо. Часточки і пил затримуються за допомогою волосинок, які щільно ростуть на слизовій оболонці носових проходів. А зігрівання відбувається тому, що носові ходи дуже вузькі, а їхні стінки багаті на кровоносні судини. Кров, яка постійно циркулює, зігріває стінки, а в них зігрівається й повітря. Тому дуже важливо дихати носом, а не хапати холодне повітря ротом.

Далі повітря рухається по гортані, потім потрапляє в трахею, потім в бронхи і нарешті в легені. У легенях є маленькі бульбашки, їх називають альвеоли. Вони забирають з повітря кисень – це найпотрібніша для організму речовина – і потім віддають його в кров.

Продемонструйте дітям роботу легень за допомогою повітряної кульки: надуваючи кульку – легені розширюються (вдих), випустіть повітря з кульки (видих).

Нагадайте дітям правила догляду за носом:

  • не можна колупати пальцем у носі або якимось предметом;
  • не можна користуватись чужим рушником;
  • не можна засовувати дрібні предмети;
  • не можна користуватись чужою хусточкою.

Зробіть разом з дитиною вправи на дихання:

Вправа «Повітряна куля».

Покладіть руки на стегна, видихніть ротом все повітря з грудей і повільно робіть вдихи носом, а потім навпаки, плечі і живіт при цьому залишаються нерухомими.

Вправа «»Вікно та двері».

Станьте рівно і випряміть спину. Слід втягувати повітря через ліву ніздрю (двері), а вдихати через праву (вікно).

Потім потрібно поміняти «вікна» й «двері» місцями, втягуючи повітря правою, а видихаючи лівою ніздрею.

Поясніть дітям важливість дихання чистим повітрям.

Повітря складається з суміші невидимих газів, що оточує земну кулю і якою дихають люди і тварини. З’ясуйте, що завдає шкоди чистому повітрю, роблячи його брудним (викиди заводів-гигантів, промислових підприємств, викиди від двигунів автомобілів, цигарковий дим, наслідки стихій…), а також як необхідно дбати про чистоту повітря (провітрювати кімнати, саджати рослини, дбати про ліси та парки, на палити опале листя восени…).

Разом поспостерігайте за зеленими насадженнями та поясніть, як вони очищують повітря.

Залучіть дітей до догляду за кімнатними рослинами, наголошуючи на тому, що всі рослини мають здатність очищувати повітря яким ми дихаємо.

А ще виконайте апліікацію «Кульбабка»

/Files/images/karantin/л32.jpg

Дякуємо за співпрацю та розуміння,
бажаємо всім міцного здоров’я, легкого дихання та чистого повітря!

Кiлькiсть переглядiв: 52

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.