Щоб здоров'я й сили мати. влітку слід відпочивати!

Доброго дня шановні батьки наших вихованців!

От і закінчився навчальний рік! А далі літечко – пора світла і тепла, радості і енергії. Літо… Гомінке, яскраве, тепле. Воно дарує всім не лише свою красу, а й наділяє могутнім життєвим потенціалом та енергією, міцним здоров’ям, яке є запорукою гармонійного розвитку кожного. І я, пропоную до вашої уваги рекомендації, які допоможуть вам, у вихованні гармонійних особистостей. Скористайтеся ними і вам буде легше зрозуміти та знайти підхід до ваших малюків!

 • Повірте в неповторність своєї дитини,що вона - єдина, унікальна, не схожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Тому не варто вимагати від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.
 • Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймайте її такою, якою вона є підкреслюйте її сильні властивості.
 • Не соромтеся виявляти свою любов до дитини , дайте їй зрозуміти, що любитимите її за будь-яких обставин.
 • Не бійтеся "залюбити" своє маля: саджайте його собі на коліна, дивіться йому в очі, обіймайте та цілуйте, коли воно того бажає.
 • Обираючи знаряддя виховного впливу , удавайтеся здебільшого до ласки та заохочення, а не до покарання та осуду.
 • Намагайтеся, щоб ваша любов не перетворилася на вседозволеність та бездоглядність. Встановіть чіткі межі дозволеного (бажано, щоб заборон було небагато - лише найголовніше) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Неухильно дотримуйтесь встановлених вами заборон і дозволів.
 • Ніколи не давайте дитині особистих негативних оціночних суджень: " ти поганий", "ти брехливий", "ти злий". Оцінювати треба лише вчинок. Треба казати: "Твій вчинок поганий, але ж ти хороший і розумний хлопчик (дівчинка) і надалі не повинен так робити".
 • Намагайтеся впливати на дитину проханням - це найефективніший спосіб давати їй інструкції. Якщо прохання не виконується, треба переконатися, що воно відповідає вікові й можливостям дитини. Лише тоді можна вдаватися до прямих інструкцій,наказів, що буде досить ефективним для дитини, яка звикла реагувати на прохання батьків. І тільки в разі відвертого непослуху батьки можуть думати, про покарання. Цілком зрозуміло , що воно має відповідати вчинку, а дитина має розуміти, за що її покарали. Дитина повинна боятися не покарання, а того, що вона може прикро вразити вас. Покараний - пробачений. Сторінку перегорнуто . Про старі гріхи жодного слова! Покарання не повинно сприйматися дитиною як перевага вашої сили над її слабкістю, як приниження.
 • Не забувайте , що шлях до дитячого сердця пролягає через гру. саме у процесі гри ви зможете передати необхідні навики, знання, поняття, про життєві правила та цінності, зможете краще зрозуміти одне одного.
 • Частіше розмовляйте з дитиною, пояснюйте їй незрозумілі явища, ситуації, суть заборон та обмежень. Допоможіть їй навчитися висловлювати свої бажання, почуття та переживання, тлумачити поведінку свою та інших людей.
 • Нехай не буде жодного дня без прочитаної разом книжки (день варто закінчувати читанням доброї, розумної книги).
 • Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Щодня цікавтеся її справами, проблемами, переживаннями, досягненнями.
 • Дозволяйте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати , наклеювати, ліпити, працювати з конструктором. Заохочуйте її до цьог, створюйте умови.
 • Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички та любов до праці (підтримуйте ініціативу й бажання допомагати ва
 • Здатність почути, зрозуміти дитину - своєрідний місток між батьками та дітьми.

Вітаю Вас і ваших діток з завершенням навчального року! Бажаю гарно відпочити та набратися яскравих вражень та енергії, щоб у вересні з новими силами отримувати нових знань та здобутків! Здоров'я Вам і вашим родинам!

Ваш психолог, Марія Вікторівна!

Кiлькiсть переглядiв: 23

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.