Поради для батьків з проблеми: "Як допомогти полегшити адаптаційний період під час повернення до дитячого садка"

От-от розпочнеться новий навчальний рік. Проте реалії сьогодення змушують нас відновлювати свою роботу після тривалої перерви тому, аби допомогти Вам і вашим діткам та максимально полегшити адаптаційний період я пропоную вам звернути увагу на такі моменти:

  • Перш за все варто пригадати про режим дня. Режим дня – це не лише про відпочинок, це й про відчуття кордонів, безпеку, правила.
  • З дітьми важливо «мріяти». Ми можемо проговорювати : «А я мрію вийти на роботу. Я уявляю як вдягну сукню, туфлі. Давай помріємо як ти підеш у садочок. Що ти вдягнеш? Яку іграшку візьмеш? Як гадаєш, хто з друзів буде на тебе там чекати? В які б ігри ви грали ? А якою дорогою ми підемо до садочка?» І пройдіться уявною дорогою… Це допоможе позитивно налаштувати маля на повернення в дитячий садок.

Поясніть дитині нові правила.

  • Важливо пояснити дитині, що зараз вам не можна буде заходити в групу. І прощатися ви будете трошки раніше, а не в звичному місті. Придумайте разом ритуали прощання – «чарівні слова, обійми тощо.»
  • Покажіть дитині як вимірюється температура, попередьте, що це будуть робити в садочку. Нагадайте про те, як важливо мити ручки. Розкажіть,що група може мати інший вигляд – не такий, як зазвичай. Завершіть розмову заохоченням: «Цікаво, якою ж вона буде? Мені прикро що побачиш лише ти, проте я чекатиму з нетерпінням твоєї розповіді.»
  • Пам'ятайте, що після тривалого карантину дітям складно розлучатися з вами. У перший тиждень вони можуть повертатися додому вередливими і збудженими, а після вихідних – не хотіти йти до дитсадка.
  • Дуже важливо в перші дні намагатися забирати дитину трохи раніше, щоб процес повторної адаптації проходив легше. Малюки в цей час можуть бути більш капризними, швидше втомлюватись.
  • Дошкільнятам важливо бути впевненими, мати гарантію, що ви за ними прийдете. Варто пригадати або вигадати ритуали прощання. Для малюків слів любові та обіймів не буває забагато.

І пам’ятайте, що дитина поряд з батьками може вести себе гірше ніж з бабусею, ніж у садочку, з чужими людьми. Це не тому, що ви погані батьки, а якраз навпаки. Це означає, що саме у вашій компанії маля розслабляється, а значить, довіряє на всі сто!

Ми дорослі маємо підтримати своїх малят і доступно пояснити, як важливо дотримуватися правил адаптивного карантину для збереження життя і здоров'я свого та оточуючих. Дітки мають відчувати себе в безпеці.

Ваш психолог Марія Вікторівна.

Кiлькiсть переглядiв: 167

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.