Поради батькам з проблеми:
«Безпека дітей під час карантину»

Надзвичайна ситуація в країні кардинально змінює життя сучасної людини. Темп сьогоднішнього життя змушував людей постійно перебувати в русі, пошуку нової інформації, корисних знайомств і трудових відряджень. Сьогодні ж ми всі перебуваємо на вимушеній ізоляції, і це стосується не лише обмеження пересування, соціальних контактів, роботи, відпочинку та хобі. Основним випробуванням, як для діток так і для дорослих є перебування 24 години на добу усіх членів сім'ї разом. То ж подбаймо про створення безпечного середовища.

Слід пам’ятати, що ізоляція – це стрес як для дорослих, так і для малечі; пояснюйте дітям, що боятись – це нормально. Страх – емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків. Емоція страху – у парі з інтересом. Надавши інформацію про те що дитина боїться – зменшимо її страх. Н-д: надавши дитині інформацію, відповідно до її віку, про коронавірус – зменшимо її страхи і тривоги.

  • Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми.
  • Щороку в Україні майже 50 дітей уражається електричним струмом. Серед причин – незнання елементарних правил електробезпеки, поведінки поблизу енергетичних об’єктів . Та найголовніша причина – це дитяча цікавість, діти прагнуть пізнавати навколишній світ, і дуже часто такий досвід формується на власних помилках, і іноді, нажаль стається непоправне. Роз'яснюйте, показуйте, слідкуйте за своїми дітьми.
  • Вчіть дітей не торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух забрудненими руками. Вчіть їх під час чхання або кашлю прикривати ротик і носик паперовою серветкою та викидати їх у смітник одразу після використання. Якщо серветки немає, не можна закривати обличчя руками, краще зробити це за допомогою рукава чи зігнутої в лікті руки. Після чхання та кашлю потрібно регулярно мити руки, а в разі відсутності такої можливості, використовувати одноразові серветки з антисептичним засобом, чи розпилити безпосередньо на руки.
  • Основне правило гігієни – регулярне миття рук з милом. Особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету та повернення з громадських місць. Змалечку дітям варто пояснювати, що людина бере руками різні предмети: олівці, книги, зошити, м’ячі, гладить тварин, торкається меблів та ручок дверей тощо. На всіх цих предметах є бруд та мікроби, які часто залишаються на шкірі пальців та долонь. Якщо їсти немитими руками чи торкатися до обличчя, збудники хвороб можуть потрапити в організм, і людина захворіє.
  • Привчайте дитину планувати свій день. Для цього разом з дитиною зазначте час коли дитина має пообідати, позайматися, коли могтиме погратися в комп’ютерні ігри, і додайте деякі обов’язки по дому. Так ви не лише будете привчати дитину до порядку, а й зможете боротися з тим що дитина досить багато часу приділятиме гаджетами.
Бережіть себе та своїх рідних.

Кiлькiсть переглядiв: 86

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.