Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку

У змісті Базового компонента дошкільної освіти в освітній лінії «Дитина в соціумі» зазначено, що дитина дошкільного віку має орієнтуватися в тому, що кожна країна має свою територію, на якій проживають люди з різним кольором шкіри, волосся, розрізом очей тощо, вони мають свою культуру, звичаї, мову та розуміти, що всі народи світу прагнуть миру й щасливого життя.

/Files/photogallery/2158/IMG_1359.jpg

/Files/photogallery/2190/IMG_20201027_113359.jpg

/Files/photogallery/2190/IMG_20201030_103017.jpg

Щоб діти стали народом, творцями своєї долі (а це покликана забезпечити незалежна Українська держава), необхідно, аби вони за час навчання, виховання в сім`ї, закладі, дошкільної освіти, школі міцно засвоїли духовність, культуру рідного народу, глибоко перейнялися його національним духом, способом мислення і буття.

/Files/photogallery/2165/SDC10525.JPG

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім'ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов'язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

/Files/photogallery/2185/зображення_viber_2020-10-13_13-48-58.jpg

Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднано ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та ін.), національні, державні свята.

/Files/photogallery/1951/PA140013.JPG

Основними напрямами патріотичного виховання є:

— формування уявлень про сім'ю, родину, рід і родовід;
— краєзнавство;
— ознайомлення з явищами суспільного життя;
— формування знань про історію держави, державні символи;
— ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;
— формування знань про людство.

/Files/photogallery/2141/SDC19298.JPG

Важливим напрямом патріотичного виховання є прилучення до народознавства — вивчення культури, побуту, звичаїв рідного народу. Дошкільників ознайомлюють з культурними і матеріальними цінностями родини і народу, пояснюють зв'язок людини з минулими і майбутніми поколіннями, виховують розуміння смислу життя, інтерес до родинних і народних традицій.

/Files/photogallery/2136/SDC18556.JPG

Важливим у зв'язку з цим є блок питань, пов'язаних із засвоєнням моральних і духовних цінностей, закладених в усній народній творчості, і зокрема в народній пісні.

/Files/photogallery/2190/IMG_20201026_103547.jpg

У закладі дошкільної освіти №8 «Золотий півник» вже стало доброю традицією святкувати Всеукраїнський день вишиванки. В рамках святкування щорічно працівники закладу та вихованці долучались до ранкового флешмобу «Україна – це ми».

/Files/photogallery/1899/SDC12715.JPGГалерея "Свято вишиванки"


Галерея "Вишиванку одягаю "


Галерея ""Золотий півник" у вишиванці"

Цьогоріч традиційний захід працівники закладу провели онлайн, запросивши до участі своїх вихованців в онлайн-флешмобі ««Золотий півник» у вишиванці». Як і завжди багато учасників, колоритні вишиванки, святковий настрій…

Приємно, що в разом з батьками ми вчимо дітей пам’ятати про своє коріння, виявляти бажання гідно носити вишиванки, любити Україну, єднатися, бо ми всі – одна родина.

А ще бажаємо всім бути радісними, любити, дарувати всім щирі посмішки, веселий настрій та віру у завтрашній день. І пам’ятаймо, що цвіт вишиванки дійсно єднає Україну.


Галерея ""Золотий півник " - у вишиванці 2020"

Кiлькiсть переглядiв: 501

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.