Партнерство та взаємодія

/Files/images/2023/Tradytsiy-ni-batkivski-zbory-tse-nemodno.-YAk-kyi-vski-shkoly-shukayut-novyy-format-spivpratsi-z-batkamy-1024x683.jpg

Особливу роль у забезпеченні повноцінного та всебічного розвитку дитини відіграє ефективна взаємодія закладу дошкільної освіти і сім’ї. Саме у сім’ї закладаються основи розвитку дитини, відбувається її первинна соціалізація, формується ставлення до себе та довкілля. Своєю чергою, у закладі дошкільної освіти дитина навчається взаємодіяти з однолітками, організовувати власну діяльність. Відбувається подальше вмотивування її ціннісної ієрархії і поведінки.

Ефективність дошкільного виховання значною мірою визначається тими відносинами, що складаються між вихователями і батьками. Саме тому необхідно, щоб заклад дошкільної освіти та сім’я співпрацювали. Тільки так можливо забезпечити неперервність виховних впливів та створити сприятливі умови для реалізації єдиних вимог щодо формування і розвитку кожної дитини.

Співробітництво є важливою умовою ефективного гармонійного розвитку дитини. Завдяки спільній праці батьки можуть повною мірою включитися до освітнього процесу. Це дозволить визначити спільне бачення траєкторії розвитку дитини, чітко усвідомити права та обов’язки одне одного, мінімізувати загрозу виникнення непорозумінь.

Партнерські взаємини між педагогом та батьками діють можливість оперативно реагувати на актуальні виклики та проблеми, а саме відстежувати зміни у поведінці дитини, краще розуміти її вподобання та життєві орієнтири.

Кiлькiсть переглядiв: 495

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.