Музичний калейдоскоп


Життя дитини повноцінне лише тоді,
коли вона живе в світі гри,
казки, фантазії, творчості.
Без цього вона засушена квітка.
В.О. Сухомлинський.

/Files/photogallery/2135/SDC18325.JPG Музичне виховання педагогічні працівники дошкільного навчального закладу здійснюють відповідно до освітньої лінії "Дитина у світі культури" нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля", що передбачає формування почуття краси в її різних проявах, ціннісного ставлення до "змісту" предметного світу та світу мистецтва, розвиток творчих здібностей.

У дошкільному навчальному закладі велика увага надається музично-естетичному розвитку дошкільників, як єдиній цілісній системі, в якій всі види музичної діяльності спрямовані на розвиток і виховання музичного сприймання, мислення, уяви і фантазії, творчої активності, ініціативності тощо.

Музичне виховання в дошкільному навчальному закладі здійснює музичний керівник Василенко Галина Володимирівна (освіта неповна вища педагогічна, стаж роботи на посаді - 40 років).

/Files/photogallery/1998/SDC13910.JPG Прилучення до музичного мистецтва педагогічні працівники розпочинають з ранньго віку та поступово вводять дітей у світ музичної культури. Музичні керівники виховують у дітей любов до музики, формують музичні здібності, оцінне ставлення до музичних творів.

У процесі музичного виховання діти ознайомлюються з різноманітними музичними творами, набувають певних умінь та навичок зі слухання музики, співів, музично-ритмічних рухів, гри на музичних інструментах.

Під час організації музичної діяльності педагоги формують основні музичні здібності, уявлення про вокальну та інструментальну музику, основні музичні жанри (пісня, марш, танець), навчають слухати і оцінювати музичні твори, перейматися емоціями і почуттями; виразно співати дитячі пісні, грати на дитячих музичних інструментах прості ритмічні мелодії.

/Files/photogallery/1988/SDC13575.JPG Використовуючи різноманітні методи і прийоми музичні керівники виявляють у дітей музикальність, формують уміння передавати настрій, емоції, почуття через музично-рухову і пісенну творчість, музикування, вчать музичній інтерпретації, варіюванню, імпровізації.

Музичні керівники з вихователями груп творчо співпрацюють з дітьми й дорослими заради спільного успіху в музично-театралізованих розвагах і святах, а систематичні заняття з художньо-естетичного розвитку (музичної діяльності) забезпечують значний рівень музичного розвитку дітей дошкільного віку.

/Files/photogallery/2094/100_4145.JPG Для вирішення цих завдань у закладі естетично оформлений музичний зал для проведення музичних занять, свят, розваг, індивідуальної роботи з вихованцями. Наявний наочний дидактичний матеріал, дитячі музичні інструменти, озвучені іграшки, музично-дидактичні ігри, твори для слухання відповідно до діючих програм. Створена фонотека музичних творів.

У групах організовані центри музичної діяльності, в яких зібрані музичні інструменти, іграшки, технічні засоби навчання, диски з дитячими народними піснями, класичними творами, що дає можливість здійснювати музичне виховання дітей протягом дня в різні часові періоди, використовувати музичні твори на заняттях, під час режимних моментів.

/Files/images/1vn.png Дошкільнята нашого дошкільного навчального закладу щорічно демонструють свої таланти та приймають участь у фінальному концерті фестивалю дитячої творчості "Веселі нотки" серед вихованців дошкільних навчальних закладів міста, який організовується управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради.

У нашому закладі діє гурток з навчання дітей гри на музичних інструментах «Музичний дивограй». Учасники гуртка – вихованці логопедичної групи дітей старшого віку «Пізнайко». Маленькі музиканти із захопленням засвоюють «ази» музичного мистецтва.

Навчання дітей гри на музичних інструментах відкриває перед ними новий світ звукових фарб, допомагає розвивати музичні здібності, розвиває зосередженість, пам'ять. Знайомство із назвами інструментів, спеціальними музичними термінами збагачує словниковий запас дітей, сприяє розвиткові їхнього мовлення.

Детальніше...

З порадами щодо музичного розвитку дітей дошкільного віку можна ознайомитись тут...

Кiлькiсть переглядiв: 705

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.