Архів методичних заходів

Науково-практичний семінар для вихователів закладів дошкільної освіти міста з теми «Використання в освітньому процесі технології особистісного розвитку «Світ в картинах художників»

07 жовтня у форматі Zoom-конференції відбувся науково-практичний семінар для вихователів закладів дошкільної освіти міста з теми «Використання в освітньому процесі технології особистісного розвитку «Світ в картинах художників» як засобу естетичного розвитку та джерела інформації про світ» за участю доктора педагогічних наук, провідного наукового співробітника Інституту педагогіки НАПН України Шелестової Л.В..

Під час семінару Людмила Володимирівна Шелестова акцентувала увагу на основних положеннях технології особистісного розвитку «Світ в картинах художників» та особливостях роботи з альбомами розвивальних завдань.

Педагогічні працівники ЗДО №8 «Золотий півник» поділилися досвідом роботи щодо впровадження в освітній процес технології особистісного розвитку «Світ в картинах художників».

Для педагогів Білої Церкви Людмила Володимирівна Шелестова провела тренінг «Технологія особистісного розвитку «Світ в картинах художників»». Присутні на заході відзначили, що авторська технологія є ефективним засобом навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку, сприяє розвитку їх творчих здібностей, збагаченню уявлень про навколишній світ, гармонізації чуттєвого та раціонального процесів у пізнанні світу.

Детальніше...


Секція для музичних керівників міста з проблеми «Гра на дитячих музичних інструментах як ефективний засіб розвитку музичних здібностей дітей дошкільного віку»

30 січня у ЗДО №8 «Золотий півник» відбулась секція для музичних керівників міста з проблеми «Гра на дитячих музичних інструментах як ефективний засіб розвитку музичних здібностей дітей дошкільного віку». Під час секції розглядались питання навчання дітей гри на дитячих музичних інструментах, організації гурткової роботи з навчання дітей гри на дитячих музичних інструментах, гармонізації емоційно-почуттєвої сфери дітей дошкільного віку шляхом інструментального музикування.

Музичний керівник ЗДО №2 «Берегиня» Шубіна С.А. поділилася досвідом роботи щодо використання музичних іграшок і музичних інструментів під час творчої діяльності дітей. Також музичним керівникам було презентовано програму з навчання дітей гри на музичних інструментах «Музичний дивограй» (автори Вайнер О.В., Болотова О.М., Василенко Г.В.).

Учасники секції виконували добірку вправ, що сприяють розвитку музичних здібностей та ритмічного слуху, мали змогу взяти участь у озвученні казки за допомогою музичних інструментів та виконати музичні твори у паперовому й інструментальному оркестрах.

На завершення до уваги присутніх було представлено концерт за участю вихованців закладу, який підготувала музичний керівник Василенко Г.В. У виконанні вихованців закладу прозвучали «Турецьке рондо» В.А. Моцарта, «Марш Радецькі» Й. Штрауса., «Полька» С.Рахманінова та українські народні мелодії.

Детальніше...Семінар-практикум з проблеми «Формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти»

У закладі дошкільної освіти (ясла-садку) комбінованого типу №8 «Золотий півник» Білоцерківської міської ради Київської області 9 жовтня відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів з проблеми «Формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти».

Під час семінару-практикуму були розглянуті питання щодо:

 • формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти;
 • організації навчання комп’ютерної грамоти дітей в закладі дошкільної освіти;
 • навчально-дидактичного забезпечення програми з навчання дітей старшого дошкільного віку основам комп’ютерної грамоти «Комп’ютерна грамота для малят» (Авторський колектив: В.В. Семизорова, О.В. Вайнер, О.М. Болотова);
 • профілактики комп’ютерної залежності у дітей та дорослих.

Для всіх присутніх керівник гуртка «Комп’ютерна грамота для малят» Польська О.О. провела відкритий показ з теми «Інформації багато треба все малятам знати», де продемонструвала практичну реалізацію програми з навчання дітей старшого дошкільного віку основам комп’ютерної грамоти «Комп’ютерна грамота для малят».

Детальніше...Майстер-клас для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти міста

У дошкільному навчальному закладі №8 «Золотий півник» відбувся майстер-клас для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти міста з проблеми «Забезпечення рухової активності дітей дошкільного віку у повсякденному житті».

Інструктор з фізичної культури Кравченко Ірина Олегівна презентувала колегам власний досвід організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку, що сприяє якісному виконанню завдань з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку, покращенню фізичного стану дитини, її фізичного розвитку, підвищенню захисних сил організму до різних захворювань, опірності до негативних умов зовнішнього середовища.

Колегам було запропоноване для перегляду пластик-шоу-феміні за новаторською технологією М. Єфименко, що реалізує його казково-ігрову, еволюційно відповідну концепцію фізичного виховання дітей. Присутні були вражені даним заходом, адже педагогу в повній мірі вдалось створити умови у яких дівчатка реалізують і розвивають притаманні їм риси і якості: гнучкість, граційність, пластичність, артистизм та витонченість рухів.


Галерея "Майстер-клас для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти міста"Майстер-клас для вихователів закладів дошкільної освіти з теми «Екологічне виховання дітей дошкільного віку»

Проблема формування екологічної компетентності дітей дошкільного віку на сучасному етапі є досить актуальною, адже як відомо, основи світогляду особистості закладаються у дошкільному дитинстві.

Тож 27 березня у дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) комбінованого типу №8 «Золотий півник» відбувся майстер-клас вихователя Царенко Вікторії Миколаївни з теми «Екологічне виховання дітей дошкільного віку», який пройшов під девізом «Давайте разом Землю поважати, давайте разом Землю прикрашати». Вікторія Миколаївна поділилася досвідом своєї роботи щодо організації екологічного виховання дітей старшого дошкільного віку з вихователями закладів дошкільної освіти міста.

Колеги мали змогу відвідати ранкову зустріч з теми Диво-дивне, дивина де ж поділася весна?», під час якої діти вирішували проблемні ситуації, вчилися встановлювати взаємозв'язки між змінами в живій природі та підвищенням температури повітря, обумовленої сонячною активністю, дбати за розумне використання природних багатств. Для присутніх був проведений брейн-ринг «Зупинися. людино на мить і відчуй як планеті болить...» в ході якого вихователь мала змогу розкрити родзинки свого досвіду та акцентувати увагу на екологічних проблемах сьогодення.

На завершення вихователь продемонструвала цікаві досліди, які можна використовувати у роботі з дошкільниками та надала вихователям методичні рекомендації щодо організації та проведення пошуково-дослідницької діяльності.


Галерея "Майстер-клас для вихователів ЗДО"Співпраця з доктором педагогічних наук Л.В. Шелестовою

7 лютого відбулася зустріч з доктором педагогічних наук, автором надзвичайних книг "Вчимося читати", "Світ в картинах художників", Людмилою Володимирівною Шелестовою. Під час зустрічі Людмила Володимирівна мала змогу переглянути заняття у всіх вікових групах та побачити результативність впровадження даних методик у роботу з дітьми.

Працівники закладу поділилися досвідом впровадження даних методик у роботі з дітьми, а Людмила Володимирівна надала педагогам практичні поради щодо організації занять з використанням посібників "Вчимося читати" та "Світ в картинах художників".


Секція для завідувачів ДНЗ міста «Методологічні основи впровадження освітніх проектів в практику діяльності дошкільного закладу»

23 січня у дошкільному навчальному закладі №8 «Золотий півник» відбулась секція для завідувачів дошкільних навчальних закладів міста з проблеми «Методологічні основи впровадження освітніх проектів в практику діяльності дошкільного закладу».

/Files/photogallery/2082/SDC14654.JPG На секції розглядалися питання проектування освітнього простору дошкільного навчального закладу, використання проектної діяльності як засобу удосконалення професійної майстерності педагогів та впровадження проектної діяльності у дошкільних навчальних закладах міста.

Під час роботи секції присутні ознайомились з досвідом роботи дошкільного навчального закладу щодо реалізації проектів «Співпраця з сім’єю» та «Плекаємо патріотів змалку». До їх уваги було проведено обрядове свято закосичення дівчат за участю батьків «Плетися коса – родися краса».

Детальніше...


Участь у семінарі "Освіта для сталого розвитку в дії"

В рамках реалізації міжнародного проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", 30-31 січня 2015 року вихователь-методист Болотова О.М. взяла участь у навчальному семінарі-тренінгу для працівників закладів дошкільної освіти "Теорія і методика освіти для сталого розвитку", організованим навчально-методичним кабінетом історії та правознавства Комунального навчального закладу Київської обласної ради "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" спільно з благодійною організацією "Вчителі за демократію та партнерство".

Заняття з вихователями-методистами дошкільних навчальних закладів проводили:
♦ Бондарук Ірина Петрівна, координатор проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", завідувач навчально-методичного кабінету історії та правознавства Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів;
♦ Дворнік Тетяна Анатоліївна, тренер проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", методист науково-методичного центру відділу освіти Васильківської міської ради.

Плекаємо обдарованість змалку

18 лютого 2015 року для вихователів середніх та старших груп дошкільних навчальних закладів міста проведено науково-практичний семінар з проблеми «Розвиток обдарованості дітей дошкільного віку у процесі навчально-пізнавальної діяльності» за участю кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника відділу діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини НАПН України Шелестової Людмили Володимирівни, наукового співробітника відділу діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини НАПН України Савенок Лариси Василівни та керівника зразкової студії петриківського розпису «Азалія» ЦТДЮ «Соняшник», члена спілки майстрів декоративно-вжиткового мистецтва Білоцерківщини Красніцької-Луцик Людмили Мар’янівни.


Серед цікавих і загадкових явищ природи обдарованість дітей дошкільного віку займає одне з основних місць. Тож, під час зустрічі обговорювалися питання розвитку та підтримки обдарованості дітей дошкільного віку, діагностики естетичних здібностей старших дошкільників засобами образотворчого мистецтва, особливості емоційно-почуттєвого розвитку дітей старшого дошкільного віку, розвиток обдарованості дітей дошкільного віку у гуртковій роботі.


Учасникам науково-практичного семінару презентовано парціальну програму гуртка «Азалія» для дітей старшого дошкільного віку та виставку творчих досягнень вихованців гуртка творчого об’єднання «Азалія».
Для слухачів науково-практичного семінару керівником зразкової студії петриківського розпису «Азалія» Красніцькою-Луцик Людмилою Мар’янівною проведено майстер-клас «Петриківка – душа України».

Пізнати світ через красу

21 листопада 2014 року в рамках педагогічного експерименту з проблеми «Естетичний розвиток та формування уявлень про світ у старшому дошкільному віці засобами образотворчого мистецтва» в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) №8 «Золотий півник» Білоцерківської міської ради Київської області відбувся круглий стіл за участю кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника відділу діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини НАПН України Шелестової Людмили Володимирівни.

Саме в дошкіль­ному віці дитина володіє безмежним бажанням і прагненням пізнати світ. Завдання дорослого при цьому — створити умови для формування особистості дитини, пробу­дити паростки обдарованості, закладені в дітях природою.

Під час зустрічі обговорювалися питання збагачення уявлення старших дошкільників про світ, об’єднання раціонального та чуттєвого у процесі пізнання дійсності, підвищення рівня естетичного розвитку старших дошкільників та інтересу дітей до пізнання світу.

Участь у виставці «Сучасна освіта Білої Це­ркви-2014»

19-20 листопада 2014 року в м. Біла Церква відбувся обласний семінар-практикум для завідувачів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів з проблеми «Технологія формування єдиного інформаційно-освітнього простору регіону». У ході семінару учасники взяли участь у виставці «Сучасна освіта Білої Це­ркви-2014», ознайомилися з кращими методичними доробками педагогічних працівників міста.

Дошкільна освіта міста була представлена на цій виставці авторськими, парціальними програмами, методичними розробками, публікаціями, методичними посібниками, які створені педагогами-дошкільниками Білої Церкви.

На виставці було представлено матеріали нашого дошкільного навчального закладу. Це матеріали з досвіду роботи дошкільного навчального закладу «Технологія особистісно-орієнтованої дошкільної освіти за програмою Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»; методичні посібники «Ранкова зустріч скликає друзів», «Формування мовленнєвої компетенції дітей старшого дошкільного віку», парціальні програми «Комп’ютерна грамота для малят», «Митці пісочної країни», методичні рекомендації «Використання мультимедійних технологій в освітньо-виховному процесі дошкільного навчального закладу», «Система роботи з морально-етичного виховання з дітьми старшого дошкільного віку».

Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

Практичний психолог Оверчук Оксана Миколаївна та вихователь-методист Болотова Оксана Миколаївна 15-16 травня 2014 року у м. Києві взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Проблеми діагностики та проектування розвитку обдарованості дошкільників» .

Сучасна освіта Білої Церкви – 2014. Міська методична сесія педагогічних працівників

25 березня 2014 року відбулася методична сесія «Освіта Білої Церкви – 2014».
Уже стало доброю традицією представляти на огляд громадськості найвагоміші досягнення освітньої системи міста Білої Церкви, визначати й обговорювати напрями реалізації перспективних проблем, шляхи впровадження в практику кращого досвіду.

У програмі методичної сесії – робота виставки педагогічної творчості «Сучасна освіта Білої Церкви – 2014», засідання лабораторій і «круглі столи» для різних категорій педагогічних й управлінських кадрів з актуальних питань розвитку національної системи освіти, проведення тренінгів, майстер-класів.

Під час урочистого відкриття міської виставки також було відзначено переможців і лауреатів щорічного обласного конкурсу web-сайтів. Диплом лауреату у номінації «Web-сайти дошкільних навчальних закладів, центрів розвитку дитини» було вручено завідувачу дошкільного навчального закладу Вайнер Олені Вікторівні.
Дошкільна освіта міста була представлена на цій виставці авторськими, парціальними програмами, методичними розробками, публікаціями, методичними посібниками, які створені педагогами-дошкільниками Білої Церкви.

На методичній сесії було представлено матеріали нашого дошкільного навчального закладу. Це матеріали з досвіду роботи дошкільного навчального закладу «Технологія особистісно-орієнтованої дошкільної освіти за програмою Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»; методичні посібники «Ранкова зустріч скликає друзів», «Формування мовленнєвої компетенції дітей старшого дошкільного віку», парціальні програми «Комп’ютерна грамота для малят», «Митці пісочної країни», методичні рекомендації «Використання мультимедійних технологій в освітньо-виховному процесі дошкільного навчального закладу», «Система роботи з морально-етичного виховання з дітьми старшого дошкільного віку».

Участь у заключному етапі обласного конкурсу-захисту Web-сайтів

18 березня 2014 року у Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів відбувся заключний етап обласного конкурсу-захисту Web-сайтів.

У заключному етапі конкурсу-захисту було представлено 25 Web-сайтів, серед яких був web-сайт нашого дошкільного навчального закладу. Відповідно до рішення конкурсної комісії обласного конкурсу-захисту наш web- сайт у номінації «Web-сайти дошкільних навчальних закладів, центрів розвитку дитини» визначено Лауреатом обласного конкурсу-захисту Web-сайтів відділів, управлінь освіти, районних, міських методичних кабінетів та навчальних закладів.

Всеукраїнський День Дошкілля

27 вересня 2013 року на відзначенні Всеукраїнського Дня дошкілля у Київському палаці дітей та юнацтва була присутня завідувач нашого дошкільного навчального закладу Вайнер Олена Вікторівна.

З професійним святом вихователів та працівників дошкільних навчальних закладів привітав заступник Міністра освіти і науки України – керівник апарату Олексій Дніпров. Програмою заходу було передбачено виставку кращих творчих робіт педагогів та вихованців дошкільних навчальних закладів, виставку-портфоліо переможців конкурсу «Вихователь року – 2013», виставку-ярмарок дидактичних посібників, освітянських видань, роботу ЛЕГО-містечка, майстер-класів тощо. Під час заходу відбулося нагородження переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» 2013 року та Всеукраїнського огляду ігрових майданчиків дитячих садків «У садочку, як у барвистому віночку».

Участь у засіданні "круглого столу" на тему: "Дошкільна освіта міста: реалізація основних завдань, здобутки, проблеми, перспективи"

23 вересня 2013 року у рамках Тижня дошкільної освіти завідувач дошкільного навчального закладу Вайнер Олена Вікторівна взяла участь у засіданні круглого столу на тему: "Дошкільна освіта міста: реалізація основних завдань, здобутки, проблеми, перспективи". В ході засідання Олена Вікторівна поділилася досвідом реалізації інноваційної діяльності у нашому дошкільному навчальному закладі. Присутні обговорили такі питання як: впровадження здоров`язберігаючих технологій, створення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими потребами, підготовки 5-річних дітей до школи, проблеми наступності і перспективності тощо.

За результатами засідання "круглого столу" прийняті рекомендації щодо шляхів вирішення проблем дошкільної освіти, які будуть включені до проекту Програми розвитку системи освіти Білої Церкви на 2014-2017 роки.

Дошкільний навчальний заклад атестовано!!!

2012-2013 навчальний рік був для нашого дошкільного закладу особливим - адже заклад атестувався. 29 серпня 2013 року на серпневій конференції педагогічних працівників закладів освіти міста Білої Церкви завідувач дошкільного навчального закладу Вайнер Олена Вікторівна отримала Свідоцтво про атестацію. Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 3 липня 2013 року №205, виданого на підставі рішення Регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів від 2 липня 2013 року (протокол №141), визнано

АТЕСТОВАНИМ (за високим рівнем, з відзнакою).

Участь у секції для вихователів-методистів міста з проблеми "Організаційно-методичне забезпечення освітньо-виховного процесу у 2013/2014 навчальному році"

28 серпня 2013 року на секції вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів міста з проблеми "Організаційно-методичне забезпечення освітньо-виховного процесу у 2013/2014 навчальному році" вихователем-методистом Болотовою Оксаною Миколаївною було представлено до уваги колег методичні рекомендації для вихователів дошкільних навчальних закладів "Система роботи з морально-етичного виховання дітей старшого дошкільного віку", розроблені педагогічними працівниками нашого дошкільного закладу відповідно до ідей гуманістичної педагогіки В.О. Сухомлинського.

Семінар-практикум для вихователів-методистів міста з проблеми "Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньо-виховній діяльності дошкільного навчального закладу"

22 травня 2013 року у дошкільному навчальному закладі відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів міста з проблеми "Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньо-виховній діяльності дошкільного навчального закладу".
Вихователь-методист Болотова Оксана Миколаївна презентувала колегам досвід роботи по реалізації проекту "Вдосконалення ІКТ-компетентності педагогічних працівників", ознайомила з складовими інформаційної культури та інформаційної грамотності педагогів дошкільної освіти, з основними вимогами до мультимедійних презентацій для педагогів і дітей.
Вихователі Головата Ірина Андріївна, Царенко Вікторія Миколаївна під час ранкових зустрічей практично продемонстрували використання мультимедійних презентацій в роботі з дітьми.
Практичний психолог Оверчук Оксана Миколаївна ознгайомила присутніх з психолого-педагогічними умовами ефективного застосування інформаційно-комунікаційних технологій у дошкільному навчальному закладі.
Значна увага була приділена і web-сайту дошкільного навчального закладу як засобу інформування відвідувачів мережі Інтернет про діяльність дошкільного навчального закладу та формування його іміджу. Завідувач дошкільного навчального закладу Вайнер Олена Вікторівна проінформувала колег про діяльність нашого web-сайту, його структуру та особливості. Презентували колегам web-сайти вихователі-методисти Бусленко Валентина Григорівна (ДНЗ (ЦРД)№12 "Джерельце"), Волкова Галина Григорівна (ДНЗ (ЦРД) №18 "Ясочка").

Навчально-практичний семінар Програма Всебічного розвитку дитини "Крок за кроком"

З 17 по 20 квітня 2013 року педагогічні працівники нашого дошкільного навчального закладу взяли участь у другій сесії навчально-практичного семінару «Програма Всебічного розвитку дитини «Крок за кроком»», організованому Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» Міжнародного фонду «Відродження», який відбувся на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.
Навчально-практичний семінар відбувся в рамках проекту «Модифікація проектів «Школа - мій дім і родина» та «Підтримка дитячих садків» «Антикризової програми МФВ з метою забезпечення потреб дітей віком 4-5 років».
Значна увага була приділена розгляду таких тем:

 • Спостереження та оцінювання розвитку дітей.
 • Інклюзивна освіта.
 • Виготовлення дитячих книжок та інших навчальних матеріалів.

Проведення тренінгу забезпечили тренери Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Дятленко Наталія Михайлівна та Цапенко Єлизавета Федорівна.
По завершенню навчально-практичного семінару всі учасники отримали сертифікати, що засвідчують проходження успішного навчання в рамках реалізації програми Всебічного розвитку дитини «Крок за кроком».

Наш web-сайт визначено переможцем!!!

8 квітня 2013 року відбувся заключний етап обласного конкурсу-захисту Web-сайтів відділів, управлінь освіти, районних, міських методичних кабінетів та навчальних закладів. Наш web-сайт на конкурсі-захисті представляли завідувач дошкільного навчального закладу Вайнер Олена Вікторівна та вихователь-методист Болотова Оксана Миколаївна.
За підсумками оцінювання web-сайт визначено переможцем конкурсу-захисту у номінації «Web-сайти дошкільних навчальних закладів, центрів розвитку дитини».
Дякуємо ТОВ «Інформаційні технології України» за чудово створений, оригінальний, цікавий web-сайт, за постійну професійну допомогу та підтримку.
Вітаємо педагогічний колектив дошкільного навчального закладу з перемогою.
Так тримати!

Секція для вихователів-методистів міста з проблеми"Варіативна складова структура освітньо-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі"

25 січня 2013 року відбулась секція для вихователів-методистів міста з проблеми "Варіативна складова структура освітньо-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі" на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садку) комбінованого типу №3 "Веселка", де було представлено досвід роботи дошкільного навчального закладу щодо становлення варіативної системи дошкільної освіти в дошкільних навчальних закладах міста вихователем-методистом Болотовою Оксаною Миколаївною.

Секція для завідувачів дошкільних навчальних закладів міста з проблеми "Використання ІКТ в управлінській діяльності керівника дошкільного закладу"


24 січня 2013 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) комбінованого типу №29 "Барвінок" відбулась секція для завідувачів дошкільних навчальних закладів міста з проблеми "Використання ІКТ в управлінській діяльності керівника дошкільного закладу", на якій завідувачем Вайнер Оленою Вікторівною було представлено досвід роботи нашого дошкільного навчального закладу по створенню web-сайту.
Олена Вікторівна ознайомила колег з правилами та принципами дизайнерської побудови сайту, наголосивши на основних аспектах, якими варто керуватись при його створенні та змістовому наповненні.

Участь у семінарі-практикумі на базі опорного обласного закладу освіти

17 січня 2013 року вихователь-методист Болотова О.М. взяла участь у семінарі-практикумі на базі обласного опорного закладу освіти, дошкільного навчального закладу "Ялинка", експериментального закладу всеукраїнського рівня з проблеми "Використання педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського у процесі морально-естетичного виховання дітей дошкільного віку", де відбулись презентація комплексного мультимедійного проекту "Зимонька-Зима", круглий стіл "Реалізація ідей В.О. Сухомлинського у формуванні природничо-екологічної компетенції дітей дошкільного віку", майстер-клас завідувача ДНЗ Тоцької Т.П. та методиста НМЦ управління освіти з дошкільного виховання Туник І.А. по використанню ІКТ у роботі з дітьми дошкільного віку.

Цікавими були проведені заходи: драматизація твору В. Сухомлинського "Сонце і сонечко" дітьми молодшого дошкільного віку вихователя Гулак Н.І. та інтегроване заняття по ознайомленню з природою, розвитку мовлення та ознайомлення з навколишнімм за твором В.Сухомлинського "Коли прокидаються дерева" (з використанням ІКТ) практичного психолога Лінджвой Л.М..

Навчально-практичний семінар Програма Всебічного розвитку дитини "Крок за кроком"

З 18 по 20 грудня 2012 року педагогічні працівники нашого дошкільного навчального закладу взяли участь у навчально-практичному семінарі "Програма Всебічного розвитку дитини "Крок за кроком"" , організованому Всеукраїнським фондом "Крок за кроком" Міжнародного фонду "Відродження", який відбувся на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Навчально-практичний семінар відбувся в рамках проекту "Модифікація проектів "Школа - мій дім і родина" та "Підтримка дитячих садків" "Антикризової програми МФВ з метою забезпечення потреб дітей віком 4-5 років.

Значна увага була приділена розгляду таких тем:

 1. Вступ до індивідуалізації. Навчання через гру.
 2. Планування особистісно-орієнтованої програми: центри діяльності та тематичне навчання.
 3. Як спілкуватися з малими дітьми. Залучення сімей.


Проведення тренінгу забезпечили:

- Дятленко Наталія Михайлівна - завідувач кафедри методики і психології дошкільної і початкової освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, доцент, тренер Всеукраїнського фонду "Крок за кроком".

- Цапенко Єлизавета Федорівна - директор навчально-виховного комплексу "Барвінок" (м. Київ), тренер Всеукраїнського фонду "Крок за кроком".

День Дошкілля видавництва "Шкільний світ"

2 листопада вихователь-методист Болотова О.М. в рамках святкування Дня Дошкілля "Наука про дитинство і сучасна освіта в інформаційному суспільстві", організованого редакцією видавництва "Шкільний світ", редакцією Всеукраїнських видань "Дитячий садок", відвідала семінари-практикуми "Дитина дошкільного віку та сучасна медіакультура" , "Досвід впровадження освітньої технології "Радість розвитку в Україні"", "Інформаційне середовище навколо дитини".
А спілкування з представниками лабораторії дошкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України під час круглого столу "Формування компетентності у дошкільників в різних сферах життєдіяльності" подарувало кожному учаснику хвилюючі миттєвості творчого та професійного збагачення.

Науково-практичний семінар "Використання педагогічних ідей В.О. Сухомлинського у трудовому вихованні дітей дошкільного віку"

15 листопада 2012 року вихователь-методист Болотова О.М. та вихователь Головата І.А. взяли участь у виїзному науково-практичному семінарі слухачів обласного опорного закладу освіти з проблеми "Використання педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського у процесі морально-естетичного виховання дітей дошкільного віку" на базі дошкільного навчального закладу "Ялинка" міста Бровари, де розглядалось питання "Використання педагогічних ідей В.О. Сухомлинського у трудовому вихованні дітей дошкільного віку".

Всі присутні мали змогу ознайомитися з досвідом колегпо впровадженню педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського, переглянути інтегроване заняття для дітей старшого дошкільного віку за твором В. Сухомлинського "Найкрасивіше і найбридкіше", форми роботи з трудової діяльності, зокрема роботу з тістом.

А справжнє задоволення та позитивні емоції, не лише гостям, а й самим вихованцям, подарував незабутній "Осінній ярмарок".

Науково-методичний семінар


2 квітня 2012 року управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради та Інститутом проблем виховання НАПН України лабораторією дошкільного виховання проведено науково-методичний семінар для завідувачів та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів з проблеми: «Формування життєвої компетентності дошкільників у дошкільному навчальному закладі», в ході якого були обговорені актуальні методичні аспекти, проблеми формування життєвої компетентності дошкільників у дошкільному навчальному закладі.

Приємним і корисним було спілкування з кандидатом педагогічних наук, доцентом Сидельниковою Ольгою Дмитрівною, кандидатом педагогічних наук, старшим науковим співробітником Шелестовою Людмилою Володимирівною, старшим науковим співробітником Якименко Людмилою Юріївною, науковими співробітниками Старченко Валентиною Андріївною, Терещенко Ольгою Петрівною, Луценко Вікторією Олександрівною.

У доповідях і виступах порушувалися актуальні питання «Особливості формування ціннісного ставлення до власного «Я» у дітей старшого дошкільного віку» , «Уявлення про предмети в картині світу старших дошкільників», «Дитячий колектив – простір для освоєння соціального досвіду дошкільників», «Пізнавальний розвиток старших дошкільників в умовах дошкільного закладу», «Формування у дошкільників доброзичливості засобами мистецтва», «Уявлення сучасних дітей про життя дорослих».

Педагоги нашого міста приймали активну участь в обговоренні питань формування життєвої компетентності дошкільників у дошкільному навчальному закладі.

Досвід роботи нашого ДНЗ по формуванню дитячого колективу та соціальної компетентності дітей дошкільного віку презентувала на науково-методичному семінарі вихователь-методист Болотова Оксана Миколаївна.

Семінар-практикум для завідувачів з проблеми: "Розвиток інноваційного освітнього простору в дошкільному навчальному закладі"

20 квітня 2012 року на базі дошкільного навчального закладу №8 «Золотий півник» відбувся семінар-практикум для завідувачів з проблеми: «Розвиток інноваційного освітнього простору в дошкільному навчальному закладі». На семінарі-практикумі розглядались питання:

управління інноваційним розвитком дошкільного навчального закладу як педагогічна проблема сучасності; використання інноваційних технологій в освітньо-виховному процесі дошкільного навчального закладу; інформаційно-комунікативні технології у дошкільній освіті – як комплексне методичне забезпечення інноваційного освітнього простору.

Присутні мали змогу поділитися успішним досвідом впровадження інноваційної діяльності в дошкільних навчальних закладах міста. Під час інтерактивної ділової гри «Я так думаю… Інноваційна освітня діяльність в сучасному дошкільному навчальному закладі потреба чи реальність?» кожен мав змогу висловити власну позицію щодо актуальності даного питання.

Засідання науково-методичної ради КОІПОПК

22 березня 2012 року відбулося засідання науково-методичної ради Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, на якому було розглянуто:

 • Митці пісочної країни: парціальна програма гуртка для дітей старшого дошкільного віку.
 • Формування мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку: навчально-методичний посібник.
 • Працюємо за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»: методичний посібник.

Матеріали схвалено науково-методичною радою,рекомендовано до використання у навчально-виховному процесі дошкільних навчальних закладів Київської області та занесено до Анотованого каталогу ХІV обласної виставки «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології».

Педагогічний форум "Сучасна освіта Білої Церкви. Європейські ініціативи"


23-24 березня 2011 року відбувся педагогічний форум "Сучасна освіта Білої Церкви. Європейські ініціативи". В рамках цього форуму 23 березня 2011 року на базі дошкільного навчального закладу №18 «Ясочка» відбулася секція завідувачів дошкільних навчальних закладів міста "Дошкільна освіта: реалії та перспективи".

Одне із пріоритетних питань, що розглядалися на педагогічному форумі - «Реалізація інноваційної діяльності в сучасному дошкільному навчальному закладі».:

Секція вихователів-методистів міста з проблеми: "Організація предметно-розвивального середовища в дошкільному навчальному закладі"

У дошкільному навчальному закладі № 8 «Золотий півник» 25 січня 2011року відбулася секція вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів з проблеми:

«Організація предметно – розвивального середовища в дошкільному навчальному закладі»

Кiлькiсть переглядiв: 2077

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.