З фізкультурою ми дружим,
фізкультуру любим дуже!

Основою системи фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах залишається — руховий режим як сукупність різних засобів та організаційних форм роботи з дітьми у достатньому обсязі, раціонально поєднуваних і послідовно використовуваних залежно від віку дітей, місця в режимі дня, сезону тощо.

У відповідності до інструктивно - методичних рекомендацій «Про організацію освітньої роботи в дошкільно - навчальних закладах у 2016 - 2017 навчальному році» від ... вересня 2016року, а також «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності» від 20.04.2015 року, в межах активного рухового режиму щоденний обсяг рухової активності, рекомендований для дітей молодшого дошкільного віку становить 3-4 години, для старших дошкільників — 4-5 години.

Ефективність фізичного виховання забезпечується комплексним застосуванням традиційних засобів фізичного виховання. Це, зокрема: фізичні вправи (гімнастика, ігри, елементи спорту й туризму); оздоровчі сили природи (повітря, сонце, вода); гігієнічні чинники (режим харчування, занять і відпочинку, гігієна одягу, взуття, обладнання та ін.).

Сукупність організаційних форм роботи, обов’язкових для впровадження в освітній процес, становлять: заняття з фізичної культури ; фізкультурно - оздоровчі заходи (ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, фізкультхвилинки, фізкультпаузи, загартувальні процедури); різні форми організації рухової активності у повсякденні (заняття фізичними вправами на прогулянках, фізкультурні свята і розваги, дитячий туризм, рухливі ігри, самостійна рухова діяльність, дні здоров’я, індивідуальна робота з фізичного виховання).

Фізкультурні заняття є пріоритетними у процесі систематичного, послідовного формування, закріплення і вдосконалення основних рухових умінь і навичок у дітей, розвитку їхніх фізичних якостей. Проводяться вони в усіх вікових групах, переважно в першій половині дня — з усією групою або підгрупами дітей. Встановлена тривалість занять з фізичної культури в межах: для дітей 3-го року життя — 15-20 хв., для дітей 4-го року життя — 20-25 хв., для дітей 5-го року життя — 25-30хв., для дітей 6-го року життя — 30-35 хв. Такі заняття є щоденними; вони проводяться тричі па тиждень за загальним розкладом занять у приміщенні , або на майданчику (в період з квітня до жовтня за належних погодних умов, систематично, починаючи з середньої групи) і тричі на тиждень під час прогулянок у першій половині дня протягом усього року.

Кiлькiсть переглядiв: 263

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.