Нетрадиційні форми роботи з дітьми-логопатами

Логопедія як наука на сьогодні безумовно стає все більш необхідною та вкрай важливою, адже статистика свідчить про те, що кількість дітей із порушенням мовлення, нажаль, з кожним роком збільшується.
Саме тому вчителі-логопеди повинні спиратися як на класичні методи роботи із дітьми, так і здійснювати використання інноваційних, навіть в деякій мірі нетрадиційних засобів корекції мовлення дітей дошкільного віку.

/Files/images/pznayko_2022/IMG_20211104_090501.jpg

Однією з нетрадиційних логопедичних технологій є Су-Джок терапія.
У перекладі з корейської мови («Су» — кисть, «Джок» — стопа). Су-джок терапія передбачає вплив через кисті рук та стопи ніг на організм людини.
На кисті рук та стопах є точки або зони, що взаємодіють із різними ділянками кори головного мозку, тому, можна впливати на них із метою профілактики й корекції мовленнєвих порушень. За мовлення в людини відповідають дві зони, що знаходяться в корі головного мозку, - зона Верніке, що відповідає за сприймання мовлення, та зона Брока, що відповідає за вимовляння звуків самою людиною.
Для стимуляції мовленнєвого розвитку необхідно впливати на точки, що відповідають головному мозку. У корекційно-розвитковійроботі з дошкільниками, активно використовую прийоми Су-Джок терапії як масажу, для розвитку дрібної моторики пальців рук, з метою загального зміцнення організму.

З метою пізнавально-мовленнєвого розвитку та розвитку пам’яті використовую прийоми мнемотехніки які допомагають:
· поліпшенню ефективності засвоєння нової інформації;
розвиває зв’язне мовлення;· розвиває асоціативне мислення;
· розвиває зорову та слухову пам'ять, увагу, уяву;
· прискорює процес автоматизації та диференціації поставлених звуків.

В роботі з дітьми використовую круги Луллія як засіб багатофункціонального характеру, для виховання і розвитку дітей по всіх розділах програми. За допомогою їх розвивається творче мислення дошкільника. Збагачується словниковий запас та розвивається зв’язне мовлення у дошкільників.

/Files/images/pznayko_2022/IMG_20211104_091645.jpg

Розвинути розумові здібності і фізичне здоров’я допомагають кінезіологічні вправи.
З їх допомогою процес навчання і виконання будь-якого виду діяльності стає ефективнішим. Завдяки «гімнастиці мозку» організм координує роботу правої та лівої півкуль, розвиває взаємодію тіла й інтелекту.
З допомогою прийомів кінезіології зміцнюється здоров'я, оптимізуються основні психічні процеси (пам'ять, увагу, мислення, мова, слух, уяву, сприйняття), підвищується розумова працездатність, психоемоційний стан.

Кiлькiсть переглядiв: 76

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.