Щоб у мирі всім нам гратись треба жадібністю попрощатись!

Доброго дня шановні батьки наших вихованців!

Я, практичний психолог, Марія Вікторівна, продовжую співпрацю з вами, і не втомлююсь наголошувати на важливості розвитку моральних якостей у ваших малят, адже людина повинна вміти співіснувати в колективі.

Нажаль, діти позбавлені досвіду перебування в оточенні своїх однолітків, і ця сторона розвитку потребує вашої уваги.

Тому я хочу звернути увагу на дитячу жадібність, яка може виникнути в діток за час карантину, що в умовах ізоляції абсолютно нормальне явище, адже діти не взаємодіють один з одним.

Щоб по закінченню карантину не стикнутися з такою проблемою треба проводити профілактику вже тепер. То ж я вам рекомендую приділити увагу вашим діткам і поспілкуватися з ними.

1. У спокійній формі розкажіть дитині, чому не потрібно скупитися і так важливо ділитися речами.

  • Наведіть приклади з реального життя.
  • Знайдіть казки, у яких герої скупилися і потрапляли в непрості ситуації. Після прочитання поговоріть з дитиною, запитайте, який висновок вона зробила, чи зрозуміла вона, що скупитися - погано.

2. Моральні цінності закладаються в дошкільному віці 4-6 років. Важливо не пропустити цей час і проводити з дитиною бесіди про добро і зло, правду і брехню, милосердя і жадібність. Необхідно прищепити малюкові моральні якості, які в майбутньому допоможуть йому розібратися в непростих життєвих ситуаціях.

3. Чітко розмежовуйте жадібність і природне бажання дитини вибороти і захистити свою індивідуальність і права.

4. Не треба забирати у своєї дитини проти її волі іграшку, щоб дати іншому малюкові. Це може сприйматися як зрада. Потрібно пояснити так, щоб дитина сама захотіла поділитися.

5. Не забувайте мотивувати і хвалити дитину. Нехай її хороші вчинки асоціюються із схваленням цього батьками. Тільки тоді вона зможе зробити правильні висновки.

Найголовніше - потрібно зрозуміти, що жадібність у певному віці - це нормально. Запасіться терпінням, станьте для своєї дитини хорошим учителем, другом. Так вона відчує, як добрі справи в житті повертаються до неї.

6. А ще подивіться з дитиною цікаве навчальне відео, і обговоріть з нею чи зрозуміла вона зміст. Якщо малюку складно допоможіть, бо ви мудрі батьки!

/Files/images/karantin/р56.jpg

Терпіння вам в вашій нелегкій праці!
Ваш психолог, Марія Вікторівна!
Кiлькiсть переглядiв: 65

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.