Використання ділових ігор
в роботі з педагогічними кадрами


Однією з найдієвіших форм науково-методичної роботи з педагогічними кадрами є ділові ігри. Ділова гра - метод пошуку рішень в умовній проблемній ситуації. Елементи ділової гри: розподіл за ролями, змагання, особливі правила тощо. Ділова гра застосовується як метод активного навчання її учасників з метою вироблення у них навичок прийняття рішення в нестандартних ситуаціях, а також як засіб тестування здібностей.

Ділова гра, імітуючи окрему ситуацію допомагає вирішувати конкретно сформульовані завдання, виробляти відповідні практичні рекомендації, розробляти прогресивні методи вирішення проблем. Ділова гра як правило складаєтьсся з таких етапів:

  • знайомство учасників гри з метою, завданнями, ходом гри;
  • інструктаж, стосовно правил проведення гри;
  • утворення учасниками гри робочих груп;
  • аналіз, оцінка та висновки результатів гри.

Ділова гра використовується для того, щоб продемонструвати певну проблему та зініціювати її обговорення. Ігри такого типу, звичайно, потребують значної попередньої роботи, але й віддача від них для вдосконалення педагогічної майстерності теж вагома.

Педагогічний ринг з проблеми: "Основні складові трудової діяльності дошкільників"

Розробка педагогічного рингу з проблеми, мета якого - виявити знання методів, прийомів і основних складових трудової діяльності дошкільників; розвивати у педагогів вміння аналізувати свою діяльність та діяльність інших педагогів.

Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей "УРОК".
Детальніше...
Дата публікації: 24.01.2012.

Ділова гра "Буду професіоналом"

Розробка ділової гри для педагогічних працівників дошкільного навчального закладу на заявлену тему, метою якої є визначення фахової майстерності педагогів дошкільного навчального закладу та сприяння піднесенню педагогів на нову сходинку фахового зростання.

Детальніше...
Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей "УРОК".
Дата публікації: 05.12.2011.

Ділова гра
"Уплив сюжетно-рольової гри на формування партнерських взаємин дошкільників"

Розробка ділової гри для педагогічних працівників дошкільного навчального закладу на заявлену тему, мета якої -підвищувати рівень знань і умінь вихователів при організації сюжетно-рольової гри; удосконалювати вміння знаходити вихід у складних педагогічних ситуаціях.

Детальніше...
Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей "УРОК".
Дата публікації: 19.09.2012.

Педагогічна рада
"Предметно-розвивальне середовище як компонент освітнього простору"
"Я так думаю..."

Розробка проведення педагогічної ради дошкільного навчального закладу із заявленої проблеми у формі інтерактивної ділової гри - ток-шоу "Я так думаю". Мета - спонукати учасників генерувати ідеї щодо поліпшення предметно-розвивального середовища в дошкільному навчальному закладі.

Детальніше...
Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей "УРОК".

Кiлькiсть переглядiв: 1823

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.