В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ

В умовах сьогодення ми всі змушені пристосовуватися до нових умов життя. Ми повинні навчитися жити поруч з новими загрозами, спочатку це був коронавірус, а тепер війна.

Війна = стрес. Вона торкнулась кожного.
Стрес, що відчувають не лише дорослі, для яких ситуація цілком зрозуміла, а й діти.
Надзвичайні ситуації завжди мають тісний зв’язок з відчуттям тривоги, страху, стресом та емоційною виснаженістю. Постійне відчуття небезпеки, підвищена тривожність, зміна звичного графіку дня, сигнал повітряної тривоги та й взагалі постійні зміни та переміщення в укриття чи інший населений пункт - можуть не лише збити дитину з пантелику, а й дуже її налякати.

На даному етапі, найважливішим нашим завданням є забезпечити дітям гармонійний розвиток, подбати про їх психологічний стан, здоровий спосіб життя, створити безпечні умови для організації життєдіяльності дитини протягом дня.

Виникає дуже важливе питання: А як забезпечити психологічний комфорт дитини в таких умовах?

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Спокійні батьки - спокійні діти

Мантра, яку ви повинні запам’ятати. Особливо це стосується маленьких дітей, адже вони копіюють поведінку дорослих. Отож, як підтримати дитину в цей нелегкий період?

Перш за все, ми маємо прийняти до уваги, що розмовляти з малюками необхідно терпляче та врівноважено, щоб передати їм відчуття спокою та безпеки.Подавати інформацію про війну корисно у вигляді казки, використовуючи різноманітні сюжети й алегорії, які передаватимуть ситуацію, що склалася.

План дій

Необхідно скласти маршрут в укриття та проговорити з дитиною інструкцію щодо послідовності її дій. Не намагайтесь згладити гострі кути, просто вживайте короткі та чіткі фрази. Оскільки, діти краще сприймають інформацію наочно, найкращим варіантом для пояснення буде малюнок. Зобразіть карту укриття, локації які там знаходяться, його функціонал, розташування входу та виходу. Так дитина швидше сприймає інформацію.

Спостерігайте за станом дитини та реагуйте на її потреби

Важливо вести спостереження за емоціями дітей та рівнем активності. Потрібно аби дитина розказувала про свій стан, ставила запитання, які її цікавлять чи турбують.

Можна масажувати кінчики пальців, мочки вух, запропонувати гру, або ж дати завдання щодо дії (принеси, подай, зроби), також дати випити води, чаю, поїсти та обійняти. Реагуйте на потреби дитини, задовольняйте їх за можливості – це поверне дитину до відчуття безпеки. Також завжди можна зайнятись з дитиною рукоділлям, наприклад ліпленням з пластиліну. Це заняття дозволить і вам відволіктись від буденності та новин і стане чудовим способом для розвитку дрібної моторики рук.

Проговорюйте емоції

Якщо ваша дитина переживає чи відчуває злість через те, що відбувається навколо, слова «не переживай» чи «тобі не варто злитись» не є достатньо дієвими. Скажіть: «Я бачу / мені здається, що ти налякана / злишся». Дитина буде розуміти, що вона не залишилась сам на сам зі своїми переживаннями.

В якості підтримки не варто давати обіцянок, які не залежать від вас: «все буде добре», «нічого не станеться», натомість скажіть: «що б не сталось, головне – ми одне в одного є». Якщо діти грають чи малюють «війну» – не забороняйте їм. Програйте, прокричіть, озвучте, промалюйте емоцію. Це допоможе впоратися з емоціями та знизити рівень тривоги, напруги. Від напруги ви також можете позбутись малюючи. І для цього, як ми вже встигли з’ясувати, не потрібно бути художником.

Обіймайте дитину

Для дітей в такий час це вкрай необхідно відчувати себе в безпеці. Іноді обійми кажуть і допомагають набагато більше ніж слова.

Кiлькiсть переглядiв: 108

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.