В шашки дітям подобається грати, але цій грі їх теж потрібно навчати

Шановні мами й тата!
Шашки – це спортивна гра, із шашок проводять змагання. Ваші діти вже навчилися грати в шашки за правилами. Тож можна провести з дитиною незвичайні замагання.
Наприклад, гру- естафету.
«Швидко і правильно розмістити шашки на шахівниці»
Для цього потрібно розмітити шахівницю всередині кімнати, взяти по шашці свого кольору і перестрибуючи через предмети потрібно поставити шашку на своїй половині поля і бігом повернутись назад. Естафету повторюють двічі.
«Пролізь у тунель»
Поставити стільці, після цього пролізти між ними і шашку поставити на шахову дошку, назад повертатися бігом.
«Пробіжи і не зачепи»
Для цього потрібно пробігти між кеглями або ж якимись іншими предметами «змійкою», добігти до поля і поставити шашку. Назад повертатися бігом.
Отаке веселе дозвілля можна провести з дитиною.
Ще можна пограти в гру «Квадратики поля».
Ця гра вдосконалить вміння дітей працювати за зразком, заштриховувати квадрати вертикальними, горизонтальними, хвилястими лініями тощо; розвивати уважність, пам'ять і спостережливість, дрібну моторику рук, охайність, самостійність, уміння приймати рішення самостійно.
Обладнання: аркуш паперу, розграфлений на квадрати, кольорові олівці, зразки.
Хід гри
Познайомити дитину зі зразками, на яких подано квадрати, заштриховані в різних напрямках і різними техніками, дитина вибирає зразок, та відповідно до нього виконує свій варіант квадрата.
Наступний етап вибрати собі інший зразок та створити фрагмент шашкової дошки з однакових квадратів.
А ще можна пограти в гру «Шукачі скарбів».
Для цього вам треба скласти карту, за допомогою якої ви можете дістатися захованого скарбу. І до неї вам треба прокласти шлях.
Поставимо кружечок на крапку – звідси почнете рух. Кожен крок позначається стрілочкою.
І потім вам треба дати завдання: від крапки один крок вправо; Один крок вниз; два кроки вправо; один крок вниз; два кроки вправо; два кроки вгору; три кроки вправо; отак ви і дісталися до скрині зі скарбами.
Ця гра дає вміння знаходити рішення у простих комбінаціях; продовжувати вправляти в вмінні орієнтуватись у просторі; розвивати спостережливість і образне мислення.
Бажаємо проводити час з користю.
Гарного вам настрою!
Коментарi