В лісі ти гуляй та про безпеку пам’ятай!

Доброго дня, любі мами, тата та наші малята!

Ми продовжуємо з вами спілкуватися і пропонуємо тему для вас та ваших діток: «В лісі ти гуляй та про безпеку пам’ятай»

Літо у розпалі й прогулянки з дітьми стають різноманітнішими та насиченішими але потрібно не забувати і про безпеку під час відпочинку, а особливо під час відпочинку в лісі!

Пам'ятайте: відпочиваючи в лісі, на луках, біля озера, річки, не завдавайте природі шкоди, не порушуйте рівноваги, взаємозв'язків у ній.

Дотримання правил поведінки у лісі забезпечить вам безтурботний відпочинок:
1. Якщо ви йдете у ліс із друзями, подавайте одне одному сигнали, щоб не загубитися: перегукуйтесь, плескайте у долоні.
2. Намагайтеся запам'ятовувати свій шлях або робіть для себе помітки.
3. Тримайтеся подалі від диких тварин, особливо від їхніх дитинчат — поруч із ними обов'язково будуть дорослі тварини. Небезпечним може виявитися не лише вовк або дикий кабан, але й олень, лось, лисиця.
4. Уважно дивіться під ноги, обдивляйтеся впалі дерева та колоди перед тим як сісти відпочити — там можуть бути змії. Якщо когось вкусить змія, зразу ж видавіть з ранки краплю крові з отрутою і висмоктуйте кров із ранки впродовж півгодини, весь час спльовуючи (але це можна робити, коли у роті немає поранень). Потім щільно перев'яжіть руку чи ногу вище за місце укусу, але так, щоб вона не заніміла. І негайно до лікарні.
5. Якщо ви заблукали: — пригадайте останню прикмету, на яку ви звернули увагу (повалене дерево, зламана гілка) і спробуйте знайти до неї дорогу; — прислухайся — можливо, ваші друзі або батьки зовсім поруч; — пам'ятайте: мурашники завжди розташовуються з південного боку дерева, пенька або куща; а моху найбільше з північного боку. Але щоб скористатися цими прикметами, треба звернути увагу, у якому напрямі ви йшли із самого початку. Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево - погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

Чого не слід робити:

  • пити воду з річок та озер. Найбільш надійні джерела води - струмки. Поблизу місць, де ви побачили мертву рибу чи тварин, взагалі не можна навіть мити руки;
  • затримуватися біля поламаних дерев. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру;
  • ходити біля боліт. Болотною водою також не можна користуватися. Поблизу болота, як правило, водиться багато гадюк;
  • контактувати із дикими тваринами. У людей і тварин ( олень, лисиця) близько 150 спільних хвороб. Тварини нападають на людину, якщо вони поранені, перелякані несподіванкою або захищають своє потомство. При явно агресивному поводженні тварин можна використовувати як засіб захисту вогонь або стукати палицею об дерево.
  • залишати їжу у вашому наметі або поряд з місцем вашого відпочинку;
  • ховатися під високими деревами та залишатися на галявині під час зливи з блискавкою, бо блискавка може вдарити у найвище місце.

Небезпека від комах, кліщів, змій. Що слід робити ( при укусах комах):

  • видалити по можливості жало разом з отруйним мішечком, підчепивши нігтем, пінцетом, голкою;
  • промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом;
  • прикласти до цього місця шматочок цукру, що сприяє витяганню отрути з ранки і перешкоджає розвитку набряку або льоду для зменшення болю;
  • дати випити міцного і солодкого чаю.

/Files/images/karantin_1/0008.jpg

А ще пропонуємо під час відпочинку в лісі пограти в ігри:

«Жучок»
Ведучий відвертається. Один із гравців легенько штовхає його в спину рукою. Ведучий повертається обличчям до дітей, і всі гравці показують йому кулачки з відігнутим догори великим пальцем. Ведучий має вгадати, хто з гравців доторкнувся до нього. Якщо здогадується, ведучим стає той, хто штовхнув. Дуже сильно штовхати не можна.

"Що сховано?"
Діти сидять на покривалі, вздовж лінії. Ведучий кладе в центрі кола три – п'ять предметів та пропонує їх запам'ятати. Потім гравці встають і повертаються спиною до центру або до стіни і закривають очі. Ведучий ховає один предмет, з тих, що лежать в центрі кола і каже: «Подивіться». Діти відкривають очі, повертаються обличчям до центу і згадують, якого предмета немає. Ведучий підходить до дітей і кожний з них на вухо каже йому, що сховано. Коли більшість гравців дає правильну відповідь, ведучий голосно називає захований предмет. Після цього гра поновлюється.

"Спіймай комара"
Гравці стають в коло на відстані витягнутих рук, обличчям до центру. Ведучий знаходиться в центрі кола. Він тримає в руках паличку довжиною – 1 - 1,2 метра з прив'язаним на шнурі «комаром» (може бути листочок). Довжина шнура – 50 см. Ведучий обводить палицею, «кружляє комаром», трохи вище голів граючих. Коли комар летить над головою, дитина підстрибує, намагаючись його спіймати. Той, хто схопить комара, каже «Я спіймав!». Потім ведучий знову обводить палицею по колу.
Правила:
1. Ловити комара можна тільки обома руками і, підстрибуючи на двох ногах.
2. Ловити комара потрібно не сходячи з місця.
Варіанти:Можна бігти попереду, тримаючи в руках палицю з комаром, діти біжать його наздоганяти.

Кiлькiсть переглядiв: 154

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.